Пошук
Картопля

Дієтична картопля

Вчені виявили "дієтичну картоплю", що містить вдвічі менше калорій, ніж звичайні сорти.

Стандартні дослідження на вміст поживних речовин у картоплі сорту "Вівальді", виведеного в Великобританії п'ять років тому, показали, що там також втричі менше вуглеводів.

Компанія, що просуває на ринок картопля сорту "Вівальді", заявляє, що він був виведений виключно заради свого запаху, що нагадує аромат вершкового масла, і новини про його зниженої калорійності стали абсолютною несподіванкою.

Лабораторні досліди показали, що в середньому картопля цього сорту містить на 26% менше вуглеводів і на 33% менше калорій в порівнянні з іншими. Це означає, що в 170 г картоплі "Вівальді" приблизно 29 г вуглеводів і 128 калорій.

Однак у зв'язку з тим, що поживні властивості від однієї картоплини до іншої можуть варіюватися, в деяких з них калорійність нижче на 56 калорій, а вуглеводів менше на 38%.

Елісон Уотсон, технічний менеджер компанії Naturally Best, сказала, що на виведення цього сорту пішло 9 років.

"Це здійснювалося традиційним способом, шляхом відбору картоплин, в яких були присутні потрібні якості, і схрещування їх з різними сортами до досягнення необхідного результату".

У картоплі сорту "Вівальді" нормальний рівень вітаміну С, білків та інших поживних речовин, додала вона.

"В Америці вже була картопля з низьким вмістом вуглеводів, який наближався до нашого нового сорту за своїми властивостями, але він поступався йому за смаковими якостями".

Картопля нового сорту вже надійшов в супермаркети Sainsbury, а також в деякі готелі і ресторани.

Дієтична картопля